Kontynenty 1/21 – mój artykuł z Tanzanii

W najnowszym numerze Kontynenty 1/21 mój reportaż z podróży po Tanzanii – czyli jak covid wpłynął na nasz świat. Są tam ludzie, historie i miejsca poznane podczas wyprawy z Torre. To właśnie podczas tej wyprawy mieliśmy niewiarygodne szczęście obserwować polowanie karakala oraz narodziny gnu podczas safari w Ngorongoro. Opisuję sylwester z hienami, odwiedziny w masajskiej wiosce i na Zanzibarze, gdzie popłynęliśmy w rejs dhow.

W moim artykule czeka was sporo zdjęć!

W moim artykule czeka was sporo zdjęć!

W Stone Town sprzedawcy we wszystkich językach świata zachęcają do zakupów. Mają nawet produkty na czasie: obrazy w stylu naiwnego malarstwa tingatinga, tyle, że zamiast żyraf na tle Kilimandżaro, są lekarze, pacjenci i walka z koronawirusem! Wędrujemy zaułkami, zachwycamy się misternie zdobionymi drzwiami i malowniczymi detalami wystającymi spod pajęczyny kabli i falistej blachy. Z żalem patrzymy na częściowo zawalony Dom Cudów. Symbol starego miasta, dawny pałac sułtana Bargasha ibn-Saida był jednym z najpiękniejszych na wyspie, a zasłynął z windy (pierwszej w Afryce Wschodniej!) i elektrycznego światła. Remontowano go od lat, jak widać mało skutecznie, bo zawalił się w grudniu 2020…

(fragment artykułu)

Kontynenty 1/21 - Tanzania.

Kontynenty 1/21 – Tanzania.

A poza tym w najnowszym numerze jest też doskonała rozmowa Łukasza Wierzbickiego z Okiem Dobą, refleksje o Sycylii Pawła Smoleńskiego i Jarosława Mikołajewskiego, wędrówka wzdłuż Wisły Mateusza Waligóry i wiele innych inspirujących tekstów.

Wydanie najnowsze (oraz egzemplarze archiwalne) możesz kupić na stronie www.magazynkontynenty.pl


(c) AfrykAnka.pl

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz