Kontynenty 1/21 – mój artykuł z Tanzanii

W najnowszym numerze Kontynenty 1/21 mój reportaż z podróży po Tanzanii – czyli jak covid wpłynął na nasz świat. Są tam ludzie, historie i miejsca poznane podczas wyprawy z Torre. To właśnie podczas tej wyprawy mieliśmy niewiarygodne szczęście obserwować polowanie karakala oraz narodziny gnu podczas safari w Ngorongoro. Opisuję sylwester z hienami, odwiedziny w masajskiej wiosce i na Zanzibarze, gdzie popłynęliśmy w rejs dhow.

W moim artykule czeka was sporo zdjęć!

W moim artykule czeka was sporo zdjęć!

W Stone Town sprzedawcy we wszystkich językach świata zachęcają do zakupów. Mają nawet produkty na czasie: obrazy w stylu naiwnego malarstwa tingatinga, tyle, że zamiast żyraf na tle Kilimandżaro, są lekarze, pacjenci i walka z koronawirusem! Wędrujemy zaułkami, zachwycamy się misternie zdobionymi drzwiami i malowniczymi detalami wystającymi spod pajęczyny kabli i falistej blachy. Z żalem patrzymy na częściowo zawalony Dom Cudów. Symbol starego miasta, dawny pałac sułtana Bargasha ibn-Saida był jednym z najpiękniejszych na wyspie, a zasłynął z windy (pierwszej w Afryce Wschodniej!) i elektrycznego światła. Remontowano go od lat, jak widać mało skutecznie, bo zawalił się w grudniu 2020…

(fragment artykułu)

Kontynenty 1/21 - Tanzania.

Kontynenty 1/21 – Tanzania.

A poza tym w najnowszym numerze jest też doskonała rozmowa Łukasza Wierzbickiego z Okiem Dobą, refleksje o Sycylii Pawła Smoleńskiego i Jarosława Mikołajewskiego, wędrówka wzdłuż Wisły Mateusza Waligóry i wiele innych inspirujących tekstów.

Wydanie najnowsze (oraz egzemplarze archiwalne) możesz kupić na stronie www.magazynkontynenty.pl


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz