Droga do Afryki – wywiad z AfrykAnką

Gazeta Wyborcza | media

Moja droga do Afryki zaczęła się prawie jak bajka. Dawno, dawno temu, była sobie mała Ania, która marzyła o podróżach. Tyle, że to nie bajka, a życie pełne zakrętów, decyzji do podjęcia, wyjazdów na których poznawałam zarówno świat wokół jak i siebie.

Czasem na spotkaniach autorskich czuję się jak przedstawicielka wymierającego gatunku: kiegdy opowiadam, że zdjęcia robiło się na slajdach, a po powrocie z egzotycznych wyjazdów pisało się na maszynie do pisania raport (przez kalkę, by były od razu trzy kopie!). To było naszae jedyne źródło informacji, taka wikipedia i przewodnik w jednym.

Gdy potem ktoś docierał do Lalibeli w Etiopii, zwykle czytał moje opracowanie (bo było jedyne wtedy dostępne!) i wiedział kto z tamtejszych chłopców robił mi pranie, a kto był przewodnikiem. Nic więc dziwnego, że w Lalibeli szybko uznano, że Polska to taka większa wioska, gdzie wszyscy znają Ankę Olej 😀

Zapraszam do przeczytania wywiadu ze mną prowadzonego przez Angelikę Swobodę – całość TUTAJ lub kliknij w zdjęcie poniżej:

Kliknij i przeczytaj o mojej drodze do Afryki.

Kliknij i przeczytaj o mojej drodze do Afryki.

Więcej wywiadów ze mną i rozmów o Afryce znajdziesz w dziale MEDIA


(c) Anka Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

2 komentarze

Alicja 3 lutego, 2024 - 8:11 pm

kiedyś poczytam więcej, a teraz napiszę tylko, że jesteś fantastyczna! Powodzenia

Powtórz
AfrykAnka 4 lutego, 2024 - 8:46 pm

Dziękuję za miłe słowa i życzenia!

Powtórz

Zostaw komentarz