Miasto pingwinów (Penguin Town) – świetny serial na Netflixie

Pingwiny i Afryka? Oczywiście! Jeśli kiedykolwiek traficie do Simon’s Town z pewnością spotkacie te urocze ptaki (opisane TUTAJ).

Na południu Afryki powstają doskonałe filmy, jak choćby wspaniała animacja „Liyana” czy też oscarowy dokument „Czego nauczyła mnie ośmiornica„. Tym razem na Netflixie możecie zobaczyć dokument „Miasto pingwinów” (Penguin Town) pokazujący jak wygląda życie pingwinów w tak osobliwym miejscu jak miasto. Stawia to przed nimi (i ludźmi!) wiele niecodziennych wyzwań.

Czego tu nie ma! Jest historia pewnej miłości państwa Bougainvilla, którzy są razem od wielu lat i dochowali się wielu maluchów (a swe imię zawdzięczają dorodnej bugenwilli, pod którą mają swój dom). Są poszukiwania najlepszej miejscówki na dom (i tu sprytem wykazała się arystokracja czyli państwo Courtyard, którym udało się zamieszkać na zamku!). Bo im bliżej ludzi – tym bezpieczniej dla gniazda, gdyż olbrzymy (jak mówi się w filmie o ludziach). Odstraszają drapieżniki, takie jak mewy czy karakale. Tyle, że czasem w ludzkim obejściu czyhają zupełnie inne niebezpieczeństwa!

Pingwiny dzielą plażę z ludźmi (kadr z filmu)

Pingwiny dzielą plażę z ludźmi (kadr z filmu)

W serialu śledzimy perypetie Juniora, który z pisklęcia przeistacza się w dorosłego osobnika, ale nie idzie mu to zbyt dobrze. Przez trzy tygodnie bowiem musi pościć, by uzyskać dorosłe upierzenie. Gdy myśli, że gorzej być nie może, następuje porwanie przez obcych (i na szczęście cała historia kończy się happy endem).

Wreszcie jest w tym filmie cała masa przyrodniczych ciekawostek, jak choćby pokazanie jak wygląda zdobywanie pożywienia (bo czy wiedzieliście, że te maluchy przepływają dziennie nawet 15 km w poszukiwaniu swych ulubionych sardynek, a muszą przy tym uniknąć drapieżnych uchatek!), albo czemu stroszenie piór pomaga w ich wodoodporności.

Film nakręcono z poczuciem humoru, pokazując poprzez kilku głównych bohaterów perypetie całej kolonii. Warto obejrzeć ten serial z dziećmi – na pewno nie spodziewają się, że życie pingwinów może być aż tak pełne przygód!

Lojalnie ostrzegam: jak zaczniecie oglądać, trudno będzie się wam oderwać! Ale na ten film warto poświęcić kilka wieczorów.


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz