Kenia i Sudan Południowy – moja nowa książka

Tym razem napisałam książkę, której… nie da się kupić! Rzecz to bezcenna, bo wydana przez Grupę PSB Polskie Składy Budowlane w ramach ich pięknej serii albumów z całego świata. To już ich ósma publikacja!

Autorem zdjęć do wszystkich jest Mirosław Lubarski, który wspaniale potrafi pokazać swą fascynację różnorodnością świata. Tym razem przepięknymi zdjęciami i moimi opowieściami zabieramy czytelników do dwóch krajów: Kenii i Sudanu Południowego. Pierwszy jest wręcz ikoną czarnego lądu, bo mówisz „Afryka”, myślisz „Kenia” (ciekawostki znajdziesz TUTAJ). Ten kraj zawładnął wyobraźnią ludzi idyllicznymi obrazami bezkresnej sawanny, przemierzanej przez dzikie zwierzęta i masajskich wojowników. W albumie pokazana jest mozaika ludów Kenii, jezioro Turkana oraz niezwykłe zwierzęta, które można tu oglądać podczas safari.

Kenia to ikona Afryki.

Kenia to ikona Afryki.

Nad jeziorem Turkana zostawiłam kawałek serca.

Nad jeziorem Turkana zostawiłam kawałek serca.

Sudan Południowy (ciekawostki znajdziesz TUTAJ) to najmłodszy kraj Afryki i turystyczna terra incognita. Długotrwała wojna domowa i wiadomości w mediach skoncentrowane jedynie na pomocy humanitarnej, nie zachęcają do jego odkrywania. Dlatego rocznie przybywa nie więcej niż 100 turystów! Jednak ci, którzy podjęli trud dotarcia tutaj, wracają zachwyceni oryginalną kulturą tutejszych ludzi i ich życzliwością.

Sudan Południowy to nieodkryta kraina.

Sudan Południowy to nieodkryta kraina.

Miałam przyjemność prowadzić wyprawy TORRE do Kenii (i nad jezioro Turkana!) oraz do Sudanu Południowego. W książce znalazły się zatem moje obserwacje życia codziennego w wiosce Jie, spotkanie z Mundari na cattle camp czy też odwiedziny wśród ludu Laarim.

Ta książka pokazuje różne ludy Sudanu Południowego.

Ta książka pokazuje różne ludy Sudanu Południowego.

U Mundari odwiedzamy krowi obóz!

U Mundari odwiedzamy krowi obóz!

Choć książki nie da się kupić, można ją zoabczyć w internecie TUTAJ


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz