Podróżowniki – 10 powodów by zabrać je na wyjazd!

Podróżowniki to wyjątkowe książki. Bo gdy trafią w ręce dzieci – nie ma dwóch takich samych!

Inspiracja z podróży

Pomysł narodził się, gdy jadąc do Turcji zabraliśmy zeszyt, taśmę klejącą, nożyczki i kredki, by na bieżąco opisywać i dokumentować wyjazd. Powstała masa zabawnych rysunków, a przy okazji mieliśmy okazję przekonać się, że dla naszych kilkulatków warte zapamiętania były drewniane węże (pamiątki z miasta św. Mikołaja), granaty co nie wybuchały ale pysznie smakowały i cała masa listków zbieranych po drodze. Do tej kroniki podróży cała rodziną wracamy z dużym sentymentem!

Prototyp - pamiętnik z Turcji.

Prototyp – pamiętnik z Turcji.

Jakiś czas potem Jacek Cukrowicz z MAC Edukacja miał pomysł na kreatywną serię książek dla dzieci. Tak narodziły się Podróżowniki. Wreszcie jest miejsce by wkleić piasek z plaży, opaskę z hotelu (zdziwilibyście się, jak cenna to pamiątka dla dzieci!), roślinki, foldery, pocztówki…

Wybrzeże Polski zwiedzamy z Podróżownikiem!

Wybrzeże Polski zwiedzamy z Podróżownikiem!

Kreatywne książki

Jeśli zabraknie wam kartek, wystarczy w środku dokleić kolejne! Tak właśnie zrobiliśmy z Podróżownikiem po Chorwacji, gdzie mamy też pamiątkowe pieczątki z centrów nurkowych, wycięte etykiety ulubionych dań, kwiaty lawendy i liście oliwek, znalezione w porcie piórko i całą masę innych pamiątek.

Do Chorwacji wracaliśmy kilka razy!

Do Chorwacji wracaliśmy kilka razy!

W tych książkach są ciekawostki, zadania, gra planszowa, nalepki, tangramy a przede wszystkim – jest przestrzeń na własną twórczość. Dzięki temu nie ma dwóch takich samych książek bo każdy z czytelników staje się jednocześnie jej twórcą! Pisząc te książki myślałam o wszystkich znanych mi ciekawych świata dzieciakach 😀

Seria ma już 12 tytułów! Jest Podróżownik na każdą podróż – pasujący do wszystkich wyjazdów.

Podróżowniki w komplecie!

Podróżowniki w komplecie!

Wyszła też książka poświęcona odkrywaniu miasta. Pierwszym tytułem jest „Warszawa” (partnerem strategicznym wydania jest Warszawska Organizacja Turystyczna) i myślimy o kolejnych!

Warszawa to pierwszy Podróżownik miejski!

Warszawa to pierwszy Podróżownik miejski!

Te książki są kupowane przez rodziców i dziadków dla małych podróżników, często są też nagrodami na koniec roku szkolnego (lub przedszkolnego!). Za każdym razem gdy dostajemy kolejne zdjęcia tych książek w podróży, cieszymy się, że tak dobrze służą swym czytelnikom!

Niekiedy Podróżowniki służą do podróży wyobraźni: wypełniane są zdjęciami z folderów, rysunkami, pomysłami dzieci. To też bardzo twórcza pamiątka! A tu zobaczycie jak wygląda nasz wypełniony Podróżownik Wybrzeże Polski.

Planując zatem rodzinne podróże – zabierzcie ze sobą Podróżowniki. Dzięki nim wasze rodzinne wspomnienia nie przeminą z wiatrem! Kupisz je w dobrych księgarniach, Księgarni Edukacyjnej oraz w naszym sklepie internetowym!

Autorzy czyli rodzina Kobusów w komplecie!

Autorzy czyli rodzina Kobusów w komplecie!

Podróżowniki – 10 powodów by zabrać je ze sobą:

1. Dziecko może poczuć się małą reporterką / małym reporterem, tworząc własną książkę. I będzie ona pełna jego własnych rysunków i pomysłów!

Mapa pomaga w planowaniu.

Mapa pomaga w planowaniu.

2. Pamiątki się wreszcie nie zgubią! Listki, piasek, bilety, pamiątkowe pieczątki wreszcie zostaną z wami na długo stając się częścią rodzinnych wspomnień.
3. Lista kontrolna rzeczy do zabrania pomoże wam lepiej się spakować na wyjazd.
4. Każda z książek ma opowieści o roślinach i zwierzętach. Dzięki temu twoja pociecha dowie się czegoś nowego i może stworzyć własny zielnik.


5. Informacje o rówieśnikach i ich zabawach – zwłaszcza z innych krajów czy regionów – to doskonała okazja by poznać lepiej inny kraj!6. Poczytajki z innej bajki mogą was zainspirować do stworzenia własnych opowieści. To też dobry trening samodzielnego czytania!
7. Samolepy czyli naklejki pozwalają na tworzenie własnych dzieł w książkach. Zdziwisz się, jakie pomysły może mieć na ich wykorzystanie twoje dziecko!

Można też dokleić kieszonkę na skarby.

Można też dokleić kieszonkę na skarby.

8. Mini słowniczek to kilka słówek z danego kraju lub regionalnej gwary. Dla małych odkrywców świata to super zabawa: móc powiedzieć coś w innym języku!
9. Na końcu każdej książki jest gra planszowa z danego regionu lub kraju. W środku są też tangramy – wspólne rozgrywki i łamanie głowy bywa bardzo inspirujące!


10. Opisy najważniejszych atrakcji zostały tak dobrane, by zaciekawić dzieci, a przy okazji podpowiedzieć wam, co warto zobaczyć.

Zobacz, kup, ciesz się wypełnianiem, wróć ze wzruszeniem po latach

Seria otrzymała „Nagrodę Magellana” w kategorii „Wydarzenie Roku 2015” oraz I miejsce w kategorii ‘Wydawnictwa dla dzieci’ na 26 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

Patronami medialnymi są:
 
Zobacz inne moje książki 🙂


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz