„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” – opinie czytelników

Książka testowana w terenie!

Moja najnowsza książka „Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” (o książce TUTAJ) już podróżuje przez sawanny i busz co mnie ogromnie cieszy. Inspiruje też niezdecydowanych, by wybrać się na wyprawę do Afryki, co cieszy mnie jeszcze bardziej bo z tą publikacją na pewno wasze wyjazdy będą ciekawsze.

Kliknij i kup od autorki!

Kliknij i kup od autorki!

Książka w mediach: posłuchaj audycji TUTAJ lub zobacz rozmowę w Pytanie na śniadanie.

„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” recenzje czytelników

Mam totalnego hopla na punkcie dzikiej afrykańskiej przyrody. Dłubię, szukam czytam co się da i gdzie się da. I wreszcie mega publikacja (i inspiracja). I dawka pięknie uporządkowanej wiedzy. Jak mi brakowało takiej publikacji! A do tego książka okraszona pięknymi zdjęciami. Ta książka to petarda dla wszystkich zwierzęto- i przyrodolubnych! Dziękuję, Dada!
Monika

Już jest! Pierwszy polski przewodnik na safari by Anna Olej-Kobus. Mam zaszczyt być pacjentem 0 – godzinę temu Ania wręczyła mi jeszcze ciepły egzemplarz, bym go testował w terenie czyli na wyprawie w Zambii. Pierwsze wrażenie: wow! Pięknie wydana książka, bogato ilustrowana i sprawiająca wrażenie niezniszczalnej. To ostatnie sprawdzimy 😉 Treść tez już nieco znam, wiec mogę Wam zdradzić, ze i frajda z czytania wielka. Jak zwykle w przypadku tekstów Ani. Zatem biegnijcie na Namib.pl i kupujcie!
Jarek Skowron | Outventure Life

"Zwierzęta Afryki" - książka na safari.

„Zwierzęta Afryki” – książka na safari.

Aniu, książka jest genialna! Przygotowuję się do wyjazdu do Namibii i Botswany i nie mogę się od Twojego przewodnika oderwać! Bardzo, bardzo dziękuję za przekazanie Twojej wiedzy i doświadczenia!!!
Katarzyna Mazurkiewicz | Horyzonty.pl

Jest duża. Jest ciężka. Jest obłędna. Pełna dzikich zwierząt, które dawno temu zawładnęły sercem AfrykAnki – Anki Olej-Kobus. A ja cieszę się, że premiera książki życia tej niezwykłej kobiety, odbyła się w zagadkowym studiu. Ania poleciała do swojego szczęśliwego świata. Na safari. Do Zambii. A ja otwieram książkę pełną afrykańskich baśni, genialnych fotografii i opowieści o zwierzętach, które zachwycą świat:
– „Każdy żuczek jest gazelą w oczach swojej matki” (zambijskie)
– „Jeśli stoimy wysoko, to znaczy, że stoimy na ramionach wielu przodków” (kameruńskie)
– „Zapisz swe dobro na wodzie, a zło w kamieniu” (jorubijskie)
– „Gdyby pieniądze rosły na drzewach, większość ludzi poślubiłaby małpy” (kameruńskie)
Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowa | Dajcie nam głos!

Do poczytania w terenie i na działce :D

Do poczytania w terenie i na działce 😀

Mam przed sobą przepiękną książkę Ani Olej-Kobus „Zwierzęta Afryki. Przewodnik na Safari” i już wczoraj wiedziałem, że nie powinienem jej otwierać, bo mnie wciągnie i będę siedział z nią pół nocy. A potem rano będę sprawdzał czy nie ma jakiś tanich biletów, aby zobaczyć odrobinę tego, co jest opisane w tej książce. Wykorzystując Kapuścińskiego, o przyrodzie Afryki można powiedzieć „To istny ocean, osobna planeta, różnorodny, przebogaty kosmos”. Niby to wiedziałem, ale tak naprawdę dopiero mając przed sobą wszystko w jednym miejscu, zdałem sobie z tego sprawę jak bardzo ten świat jest różnorodny. W książce jest mnóstwo informacji, zdjęć, ciekawostek. Samą Anię z pewnością znacie, bo od wielu lat opowiada nam o Afryce. Ona ten kontynent po prostu rozumie i kocha, co sprawia, że ta książka jest bardzo autentyczna. Jak tylko przeczytam w całości „Zwierzęta Afryki”, to napiszę Wam o niej trochę więcej. Na razie takie pierwsze wrażenia.
Konrad Piskała | Afryka okiem reportera

Drodzy, z radością pokazuję Wam ZNAKOMITĄ KSIĄŻKĘ autorstwa AfrykAnka.pl – Anna Olej-Kobus, doświadczonej podróżniczki i pilotki wycieczek zakochanej w afrykańskiej przyrodzie. To PIERWSZY napisany PO POLSKU tak obszerny (456 stron) PRZEWODNIK na SAFARI. Elegancko wydany, z mnóstwem zdjęć (ponad 600) zbiór arcyciekawych opowieści o zwierzętach Afryki Wschodniej i Południowej. Napisany wartkim językiem, pełen ciekawostek i informacji. Anka pracowała nad nim trzy lata, swoje teksty konsultowała ze specjalistami, a przede wszystkim wlala w nie mnóstwo serca. Gratulacje i ukłony. Z calego serca POLECAM każdemu, kto był, będzie lub marzy o SAFARI w AFRYCE .
Beata Lewandowska | Afryka jest kobietą

W książce łatwo odnajdziesz konkretne zwierzęta.

W książce łatwo odnajdziesz konkretne zwierzęta.

Książka jest absolutnie cudowna! Już czytam i przenoszę się myślami do Afryki.
Małgosia

Dzięki Tobie i tym co robisz utrzymujemy wiarę w ludzi i to że potrafimy być częścią życia tej planety, nie doprowadzając jej do zniszczenia!
Andrzej

Gdy dotarła do mnie książka nie mogłam się od niej oderwać. To jest po prostu rewelacja. Czyta się z wypiekami na twarzy jak zbiór opowiadań. Opis każdego zwierzaka wygląda podobnie
🦁 najpierw Ania opisuje swoje spotkania z jegomościem, które najczęściej jest ciekawym opisem przygody,
🦛 potem przechodzimy do faktów i mitów – tu czeka na nas spora dawka wiedzy biologicznej i kulturowej o danym osobniku,
🦏 następny dział to przysłowia, gdzie Ania zamieszcza afrykańskie przysłowia związane z danym gatunkiem
🦒 no i wreszcie trochę geografii czyli „gdzie spotkamy”.

Magdalena | OkiemMaleny.pl

Jaka to zebra?

Jaka to zebra?

Nabyłem książki nie tylko dla siebie, ale i dla wnucząt jako prezent na Święta. Jestem w trakcie zgłębiania treści i jestem pod wrażeniem, ponieważ Afryka jest naszym ulubionym kontynentem. Mieliśmy szczęście być w czternastu krajach Afryki, a książka Ani jest to w pełni profesjonalna propozycja nie tylko dla tych którzy byli na safari (lub tam się wybierają), ale dla wszystkich ciekawych świata, a szczególnie świata zwierząt. Ten przewodnik opisuje poszczególne gatunki zwierząt w sposób szczegółowy, a jednocześnie przytacza legendy i przysłowia dotyczące danego gatunku… Książka okraszona jest niesamowitą ilością wspaniałych jakościowo zdjęć, w tym takich unikatowych autorstwa Ani. Poznacie zwyczaje, pokrój, gabaryty, długość ciąży i jeszcze całe mnóstwo ciekawostek z życia afrykańskich zwierząt. Polecam wszystkim!
Marek

Super lektura. W końcu jakaś odmiana od natręctwa anglo-saskich dyrdymałów i skandynawskich farmazonów. Polecam dla dzieci i dorosłych, piękne zdjęcia namacalne w książce, to nie to samo co ekran monitora.
Anix

Świetna książka, właśnie czytam. Dużo informacji, piękne zdjęcia. Polecam.
Adam

Mam, czytam, zachwycam się. Wielkie gratulacje Aniu! Książka fascynująca, piękne zdjęcia.
Bożena

Książka świetna. Polecam gorąco!
Marcin

Węże też mają swój rozdział!

Węże też mają swój rozdział!

Dostałam dziś swój egzemplarz . Jest MEGA!!! Zamówiłam dla mojego przyjaciela , przewodnika safari z Kenii, szkoda że nie ma wersji anglojęzycznej 🙂
Dorota

Robi wrażenie! „Zwierzęta Afryki” to wspaniała książka i piękna dedykacja. Dziękuję bardzo 🙂
Beata

Kupiłam, jest przepiękna 😍 Zachwyciłaś swoją pracą mojego nastolatka. Siedzi i czyta, żeby przygotować się na safari 🙂
Iza

Kliknij i kup od autorki!

Kliknij i kup od autorki!

Anka i "Zwierzęta Afryki" w terenie :)

Anka i „Zwierzęta Afryki” w terenie 🙂

Żaby też są opisane.

Żaby też są opisane.

Dzioborożce, wszędzie dzioborożce...

Dzioborożce, wszędzie dzioborożce…

Podstawowy zestaw na safari: książka, lornetka, aparat i czapka z daszkiem.

Podstawowy zestaw na safari: książka, lornetka, aparat i czapka z daszkiem.

Patroni medialni książki


(c) Anka Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz