Brzmienie świata z lotu Drozda – #58 Namibia – audycja z Anką

Dziś coś dla miłośników dobrych audycji. Odcinek #58 Namibia. Pustynne ferrari to kolejna z rozmów o świecie Pawła Drozda. Tym razem pretekstem do nagrania była informacja o bezprecedensowej decyzji rządu namibijskiego, aby przeprosić za zbrodnie ludobójstwa dokonane w kolonialnych czasach i wypłacić odszkodowanie potomkom ofiar (czyli Herero i Nama).

#58 Namibia. Pustynne ferrari

Choć rozmowę zaczęliśmy od historii i polityki, to z tej audycji dowiecie się też:

  • skąd wzięły się niezwykłe suknie Herero i co łączy ich z Masajami
  • jak wygląda rytuał piękności Himba
  • jak brzmi język kliknięć
  • kto mieszka na pustyni
  • dlaczego kłusownicy zaczęli chronić przyrodę
  • czemu na północy Namibii jest najdziwniejsza granica świata

I oczywiście Paweł nie zapomniał o pocztówce dźwiękowej – tym razem odcinek otwiera opowieść z wyspy Hegoland (tylko pozornie nie mającej nic wspólnego z Namibią!)

Panie Herero przeglądaj naszą książkę o Namibii. Ta audycja też by się im spodobała!

Panie Herero przeglądaj naszą książkę o Namibii. Ta audycja też by się im spodobała!

A jeśli chcecie zobaczyć, jak tworzyliśmy tą audycję, to poniższe zdjęcie dobrze to ilustruje. Nasza altana zamieniła się w studio, w którym nagraliśmy całą audycję. Tylko czasem trzeba było przerwać rozmowę, gdy akurat z Okęcia startował samolot 😀

#58 Namibia - ten odcinek powstał w ogrodowej altanie :D

#58 Namibia – ten odcinek powstał w ogrodowej altanie 😀

Brzmienie Świata z lotu Drozda – bądź na bieżąco na profilu FB.
Pełen spis odcinków na stronie www.paweldrozd.pl


Audycje Pawła Drozda są dostępne na licznych platformach streamingowych, a przede wszystkim:

Zajrzyj do wpisu o audycji Pawła Drozda z Arturem Urbańskim z TORRE o gorączce złota na Saharze oraz czekaniu na króla w RPA. Zajrzyj też na konto Brzmienia Świata na Instagramie.

Jeśli szukasz ciekawych wypraw do Afryki (i do Namibii!), zajrzyj na stronę TORRE


(c) AfrykAnka.pl

Może Cię zainteresuje...

2 komentarze

Magdalena 18 czerwca, 2021 - 12:10 pm

Pani Aniu, odsłuchałam dziś ten odcinek Brzmienia Świata – o matko, jak Pani cudnie opowiada! Nie stać mnie na podróże, pewnie nigdy nie trafię do Afryki, ale jestem szalenie wdzięczna za te opowieści, za szczegóły, kolory, emocje … Czasami słyszę Panią z córkami w Zagadkowej Niedzieli, urzekają nas wtedy Pani opowieści, takie radosne podejście do każdego tematu – głos ma Pani iście radiowy 🙂 Ale dopiero dziś trafiłam tu na Bloga 🙂 Poczytam, obejrzę, zgarnę co dobre z treści tu prezentowanych 🙂 Pokażę córkom, a jeśli jest możliwość zaproszenia Pani do naszej szkoły czy przedszkola (woj. łódzkie, jakieś 180 km od Warszawy) to proszę o informacje jak można to zorganizować… Dziękuję za możliwość dotknięcia okruszka Afryki, Paweł Drozd ma absolutny talent do ciekawych i błyskotliwych Gości 🙂

Powtórz
AfrykAnka 23 lipca, 2021 - 7:47 am

Pani Magdo – dziękuję za miłe słowa 🙂 Zawsze mnie bardzo cieszy, gdy mogę się dzielić moją podróżniczą pasją z innymi. I z przyjemnością wpadnę do was bo spotkania z dzieciakami to super sprawa! Napiszę na priv. Pozdrawiam i do miłego!
Anka

Powtórz

Zostaw komentarz