T-shirt z Victoria Falls – oryginalna pamiątka

Zimbabwe

Wśród masy rzeczy, jakie warto przywieźć z Afryki jest t-shirt z Victoria Falls. To coś więcej niż podkoszulka: to pamiątka przypominająca o podróży, a do tego sama wybierasz jej wzory!

Koszulki nie do zdarcia

Mój pierwszy t-shirt z Victoria Falls kupiłam w 2016 roku. Szczerze mówiąc potraktowałam to bardziej jako wsparcie lokalnej społeczności niż coś, cczego bym potrzebowała. Z czasem okazało się jednak, że te koszulki są bardzo trwałe (moja wciąż ze mną jeździ!) i po prostu fajne!

Moja pierwsza koszulka od Hilarego.

Moja pierwsza koszulka od Hilarego.

Ta koszulka jeździ ze mną od 2016 r.

Ta koszulka jeździ ze mną od 2016 r.

Koszt podkoszulka nie jest tani (25 USD). Jednak pomyśl: ten zakład (podobnie jak wszystkie inne w Vic Falls) utrzymuje masę osób żyjących w głębi kraju, które nie mają dostępu do turystów. A pamiątka jest wyjątkowa!

Żeby nie było: mam też inne koszulki z VF.

Żeby nie było: mam też inne koszulki z VF.

 I nie tylko ja je mam :D

I nie tylko ja je mam 😀

 Jak powstaje t-shirt z Victoria Falls:

Na początku trzeba zdobyć klienta. Czasem przedstawiciele jadą aż na campingi lub do hoteli w Kasane (Botswana), by namówić turystów na złożenie zamówienia: gdy ci dotrą do Vic Falls ich podkoszulki będą gotowe. Handlowcy przywożą ze sobą próbki kolorów, przykładowe koszulki (by zmierzyć i wiedzieć czego spodziewać się po S a czego po XXL) oraz wzory namalowane na tkaninie.

Trudne decyzje na campingu w Kasane.

Trudne decyzje na campingu w Kasane.

Jeśli trafisz do manufaktury gdzie powstają koszulki, tych wzorów znajdziesz znacznie więcej. Naprawdę więcej! Ale nie licz na zniżki, bo ceny są wszędzie takie same.

T-shirt z Victoria Falls - pełna gama wzorów!

T-shirt z Victoria Falls – pełna gama wzorów!

Wzory na rękawy.

Wzory na rękawy.

Ekipa jest też otwarta na twoje sugestie. Masz niestandardową trasę? Odwiedziłaś miejsca, jakich nie ma na typowej mapie? No problem! Wytniemy to co jest potrzebne i zrobimy nowy szablon!

Trasa naszego wyjazdu: szablon i finalny efekt.

Trasa naszego wyjazdu: szablon i finalny efekt.

Tworzący moją koszulkę Hilary (super imię do zapamiętania! I nie, nie nosi okularów 😀 ) ozdobił ją dosłownie w kilka minut! Mistrz! A do tego – uwaga, uwaga! – on nie ma gotowych t-shirtów. On je błyskawicznie szyje z bawełnianej tkaniny. Czyli jak wpadniesz do niego do firmy, możesz zamówić sobie przód i tył w jednym kolorze, a rękawy w innym!

Hilary w akcji!

Hilary w akcji!

Możesz wybrać co ma być z tyłu: zwykle są to mapy z trasami jakie się przejechało. Zwłaszcza, gdy jest to kilka krajów w Afryce – wygląda to imponująco!

Dwie wyprawy - dwie koszulki. Zdjęcie na lotnisku w Addis Abebie :)

Dwie wyprawy – dwie koszulki. Zdjęcie na lotnisku w Addis Abebie 🙂

Masz też spory wybór wzorów z przodu i na rękawy. Na nich zwykle umieszcza się pieczątki graniczne lub rysunki z sentencjami albo flagi odwiedzonych państw. Chcesz mieć polską flagę? Przypomnij tylko jej kolory i zaraz ją dla ciebie dodamy!

Polska flaga? Proszę bardzo!

Polska flaga? Proszę bardzo!

Najlepiej przymierzyć rozmiar przed złożeniem zamówienia.

Najlepiej przymierzyć rozmiar przed złożeniem zamówienia.

Gdzie to jest?

Manufakturę wytwarzającą koszulki znajdziesz na ulicy wiodącej do Shearwater Explorers Village, tuż przed marketem z pamiątkami Sinathankawu (idąc od strony miasta i ulicy Livingstone Way). Budynek jest niepozorny i łatwo go przeoczyć, wypatruj zatem tabliczki z napisem clothing factory.

Targu nie da się przeoczyć!

Targu nie da się przeoczyć!

Tabliczka przed manufakturą.

Tabliczka przed manufakturą.

W tym żółtym budynku powstają owe koszulki.

W tym niewielkim budynku powstają owe koszulki.

W rzeczywistości targ i manufaktura są tuż przy drodze.

W rzeczywistości targ i manufaktura są tuż przy drodze.

Manufaktura działa od ok. 8 rano do 5 po południu. Możesz też zadzwonić na whatsapie i się umówić. Tel. do manufaktury: ±263 713 900 300, 0772 300 838. A jeśli spotkasz Hilarego to koniecznie go pozdrów od Anki Afrykanki!

W co się spakować na wyjazd? Zajrzyj do artykułu z podpowiedziami!
Zastanawiasz się, co zabrać dla miejscowych dzieci? Przeczytaj praktyczne podpowiedzi.


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz