Zambia – mój artykuł w National Geographic Traveler

Zambia faktycznie jest miejscem, gdzie mało kto dociera. Dlatego postanowiłam opisać ten kraj w majowym numerze National Geographic Traveler, aby zainspirować czytelników do wyprawy.

Mnie zauroczyła tutejsza wspaniała przyroda – safari w PN South Luangwa to niesamowite doświadczenie, podobnie jak obserwacja największej w Afryce migracji ssaków. Od połowy października do połowy grudnia w malutkim parku Kasanka rządzą nietoperze!

Zambia to kraj wciąż mało znany.

Zambia to kraj wciąż mało znany.

Daleko, na południu Afryki, między zieloną dżunglą Konga i szmaragdowym jeziorem Malawi, czeka Zambia. Na mapie wygląda niczym wielkie zielone serce. Nic dziwnego, skoro aż jedną trzecią kraju (większego dwa razy od Polski!) zajmują parki narodowe. To prawdziwa ziemia obiecana dla tych, którzy marzą o zobaczeniu niezwykłych afrykańskich zwierząt. Bo tylko tu udaje się (prawie zawsze!) spotkać sitatungi, trzewikodzioba lub likaony.

Jeśli zatem planujesz wyprawę do Zambii – zajrzyj do majowego wydania Travelera! Znajdziesz tu zarówno opis największych atrakcji jak i praktyczne podpowiedzi!

Mój artykuł w National Geographic Traveler inspiruje do podróży!

Mój artykuł w National Geographic Traveler inspiruje do podróży!

Zajrzyj do wpisu z North Luangwa czyli telenoweli z hipopotamem 🙂 Sprawdź, co zabrać do auta na safari oraz przejrzyj listę rzeczy do spakowania na wyjazd do Afryki.

Moje książki z autografem dostaniesz w autorskim sklepie NAMIB.pl – kupując tam wspierasz prowadzenie tego bloga!


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz