Szkoły w Afryce – audycja w Radio Dzieciom

Szkoły w Afryce to fascynujący temat. W audycji Polskiego Radio Dzieciom opowiedziałam o kilku z nich oraz o tym, czym jest szkoła życia (i dlaczego czasem jest taka ważna!).

Szkoły w Afryce…

…są bardzo różne. Od tablicy ustawionej pod drzewem (choć to naprawdę rzadkość!) po nowoczesne sale lekcyjne. Ogromne budynki lub kameralne sale. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby i możliwości na miejscu.

Być może dla polskich dzieci zaskoczeniem będzie, że ich afrykańscy rówieśnicy często znają po kilka języków i bardzo lubią chodzić do szkoły! W rozmowie wspomniałam też o Williamie Kamkwamba, który dzięki książkom z biblioteki zbudował wiatrak generujący prąd. Jego historia została opisana w świetniej książce „O chłopcu, który ujarzmił wiatr„, a niedawno powstał o tym film.

Szkoły w Afryce są różne: czasem tylko tablica, czasem pełne wiedzy biurko nauczycielki :)

Szkoły w Afryce są różne: czasem tylko tablica, czasem pełne wiedzy biurko nauczycielki 🙂

Całej audycji posłuchasz tutaj.
Audycja o Madagaskarze (i tamtejszej Szkole Bananowej) do posłuchania tutaj.

Ponieważ program Radio Dzieciom jest skierowany dla młodych słuchaczek i słuchaczy, więc nie mogłam powiedzieć o niuansach związanych z wielkim biznesem jakim jest „pomoc dla Afryki”, ale skoro o szkołach mowa: uczulam was na wykorzystywanie dzieci w przemyśle pomocowo-turystycznym. To naprawdę sporo niedobrych rzeczy, robionych w imię dobra dzieci.


(c) AfrykAnka.pl

 

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz