Moskito Guard – skuteczna ochrona przeciw komarom i kleszczom

Jadąc w podróż zawsze zabieram ze sobą Moskito Guard. I to niezależnie czy ruszam w Polskę czy w świat.

Idealny zestaw na egzotyczne podróże.

Idealny zestaw na egzotyczne podróże.

Moskito Guard – repelent XXI w

To nowoczesny repelent stworzony na bazie ikarydyny,  z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Może być stosowany w przez kobiety w ciąży oraz u dzieci od 2 roku życia (rejestracja w Polsce od 2 roku życia, w USA rejestracja dla dzieci od 6 miesiąca życia)!

Testowałam ten preparat na czterech kontynentach: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna – i wszędzie świetnie się spisał. Używam Moskito Guard w egzotyce, by lepiej chronić się przed malarią i dengą. Ten preparat chroni też przed komarami tygrysimi, które są aktywne cały dzień!

Biwak w Afryce.

Biwak w Afryce.

W Polsce używam tego repelentu by odstraszyć komary i kleszcze. Przed spacerem czy jazdą na rowerze po prostu smaruję się preparatem. Chroni przed komarami do 8 godzin, przed kleszczami do 4 godzin.

Butelka bazowa jeździ w sakwie roweru.

Butelka bazowa jeździ w sakwie roweru.

Moskito Guard jest w formie mleczka (balsamu) nakładanego na skórę. Jeżeli chcemy nasmarować twarz to dajemy kilka kropel na opuszki palców i rozprowadzamy na twarzy pamiętając też o uszach.  Jak typowy krem 🙂 Po chwili nie czuć, że jest się czymś posmarowanym. Moskito Guard tworzy na skórze wodoodporną warstwę. Mleczko ma miły zapach i nie podrażnia skóry.

Rodzaje opakowań

Co dla mnie ważne: poza butelką bazową, ten preparat jest też w formie pocket. Czyli małego pojemnika, który mam zawsze przy sobie. Dzięki temu unikasz tej klasycznej sytuacji, że wycieczka się przedłuża, pojawiają się komary lub kleszcze, a nasz repelent jest w bagażu w hotelu lub na campingu. Są też nawilżane chusteczki z preparatem, dobrze się sprawdzą przy dzieciach, ale dorosłym polecam butelki bazowe i pocket.

"Pamiątka" znad Biebrzy - z czasów gdy nie używaliśmy jeszcze Moskito Guard.

„Pamiątka” znad Biebrzy – z czasów gdy nie używaliśmy jeszcze Moskito Guard.

Buteleczka bazowa ma pojemność 75 ml – przy locie samolotem można przewozić ją w bagażu podręcznym. To bardzo wydajny preparat: jedno takie opakowanie wystarcza dla dorosłego na ok 2 tygodnie. Szczegółowy opis we wpisie tutaj.

Birma - zestaw ochronny w komplecie.

Birma – zestaw ochronny w komplecie.

Jeśli jednak np. w Polsce nie będziesz się chronić, zapomnisz o użyciu repelentu i ukąsi cię komar – pomocne będą plastry Moskinto. Mają specjalną budowę i rozprężając się na skórze – likwidują swędzenie. Naprawdę to działa i jest rewelacyjne przy dzieciach (którym trudno wytłumaczyć, by się nie drapały!). I co najważniejsze – nie mają żadnej chemii!

Po prawej - plastry Moskinto.

Po prawej – plastry Moskinto.

Ręka bez ochrony = bufet dla komara.

Ręka bez ochrony = bufet dla komara.

PAMIĘTAJ!
Gdy stosujesz repelent i krem z filtrem:
– najpierw nałóż jako PIERWSZĄ WARSTWĘ krem z filtrem
– jako DRUGĄ WARSTWĘ nałóż odstraszacz komarów / kleszczy.


Do tej pory dostępne były preparaty z DEET, ale jak wykazały nowe badania DEET jest silną trucizną i dlatego:

  • nie można używać repelentu z DEET u dzieci poniżej 12 roku życia, a sensowne stężenie powszechnie dotychczas używane jest dozwolone od 18 roku życia
  • nie mogą używać (absolutnie!!!) repelentów opartych o DEET kobiety w ciąży
  • nie można używać DEET na twarz!
  • repelent z DEET można aplikować raz na 24 godziny
  • DEET niszczy odzież, plastiki, buty  – odbarwiając je.

Gdzie kupić?

Moskito Guard to nowa jakość ochrony. Zabezpiecz siebie i bliskich przed komarami i kleszczami! Kupując w naszym sklepie oszczędzisz na wysyłce. Zapraszamy! 🙂


Tu znajdziesz porady co zabrać na wyjazd – praktyczna lista rzeczy do spakowania!


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz