Moskito Guard – skuteczna ochrona przeciw komarom i kleszczom

Jadąc w podróż zawsze zabieram ze sobą Moskito Guard. I to niezależnie czy ruszam w Polskę czy w świat.

Idealny zestaw na egzotyczne podróże.

Idealny zestaw na egzotyczne podróże.

Moskito Guard – repelent XXI w

To nowoczesny repelent stworzony na bazie ikarydyny,  z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Może być stosowany w przez kobiety w ciąży oraz u dzieci od 2 roku życia (rejestracja w Polsce od 2 roku życia, w USA rejestracja dla dzieci od 6 miesiąca życia)!

Testowałam ten preparat na czterech kontynentach: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna – i wszędzie świetnie się spisał. Używam Moskito Guard w egzotyce, by lepiej chronić się przed malarią i dengą. Ten preparat chroni też przed komarami tygrysimi, które są aktywne cały dzień!

Biwak w Afryce.

Biwak w Afryce.

W Polsce używam tego repelentu by odstraszyć komary i kleszcze. Przed spacerem czy jazdą na rowerze po prostu smaruję się preparatem. Chroni przed komarami do 8 godzin, przed kleszczami do 4 godzin.

Butelka bazowa jeździ w sakwie roweru.

Butelka bazowa jeździ w sakwie roweru.

Moskito Guard jest w formie mleczka (balsamu) nakładanego na skórę. Jeżeli chcemy nasmarować twarz to dajemy kilka kropel na opuszki palców i rozprowadzamy na twarzy pamiętając też o uszach.  Jak typowy krem 🙂 Po chwili nie czuć, że jest się czymś posmarowanym. Moskito Guard tworzy na skórze wodoodporną warstwę. Mleczko ma miły zapach i nie podrażnia skóry.

Rodzaje opakowań

Co dla mnie ważne: poza butelką bazową, ten preparat jest też w formie pocket. Czyli małego pojemnika, który mam zawsze przy sobie. Dzięki temu unikasz tej klasycznej sytuacji, że wycieczka się przedłuża, pojawiają się komary lub kleszcze, a nasz repelent jest w bagażu w hotelu lub na campingu. Są też nawilżane chusteczki z preparatem, dobrze się sprawdzą przy dzieciach, ale dorosłym polecam butelki bazowe i pocket.

"Pamiątka" znad Biebrzy - z czasów gdy nie używaliśmy jeszcze Moskito Guard.

„Pamiątka” znad Biebrzy – z czasów gdy nie używaliśmy jeszcze Moskito Guard.

Buteleczka bazowa ma pojemność 75 ml – przy locie samolotem można przewozić ją w bagażu podręcznym. To bardzo wydajny preparat: jedno takie opakowanie wystarcza dla dorosłego na ok 2 tygodnie. Szczegółowy opis we wpisie tutaj.

Birma - zestaw ochronny w komplecie.

Birma – zestaw ochronny w komplecie.

Jeśli jednak np. w Polsce nie będziesz się chronić, zapomnisz o użyciu repelentu i ukąsi cię komar – pomocne będą plastry Moskinto. Mają specjalną budowę i rozprężając się na skórze – likwidują swędzenie. Naprawdę to działa i jest rewelacyjne przy dzieciach (którym trudno wytłumaczyć, by się nie drapały!). I co najważniejsze – nie mają żadnej chemii!

Po prawej - plastry Moskinto.

Po prawej – plastry Moskinto.

Permetryna na ubrania

Pierwszym etapem ochrony jest impregnacja ubrań permetryną, która ma działanie paraliżujące na owady.
Używam Moskito Textile i jak dotąd: mucha – o pardon! – komar lub kleszcz – nie siada, a siądzie to odpada!

Ręka bez ochrony = bufet dla komara.

Ręka bez ochrony = bufet dla komara.

Preparat jest skuteczny do dwóch prań (w temp. 40 st) lub 6 miesięcy (bez prania), przy krótszej podróży wystarczy zabezpieczenie ubrań przed wyjazdem. Przy dłuższym wyjeździe warto zabrać permetrynę ze sobą. Można też nią spryskać moskitierę i wejście do namiotu.

Nośnikiem permetryny jest woda zatem należy rozwiesić ubrania, spryskać je i poczekać aż wyschną. Permetryna nie niszczy tkanin i nie zostawia na nich śladu.

Zabezpieczanie ubrań permetryną.

Zabezpieczanie ubrań permetryną.

Szczegółowy opis we wpisie tutaj.

Uwaga: Buteleczki z Moskito Guard Textile nie są pojemnikiem ciśnieniowym – należy je przewozić w bagażu podręcznym (opakowanie ma poniżej 100 ml). Najlepiej zakleić górę butelki taśmą, bo czasem się odkręcają w podróży i preparat wypływa…

Moskito Guard Textile.

Moskito Guard Textile.

PAMIĘTAJ!
Gdy stosujesz repelent i krem z filtrem:
– najpierw nałóż jako PIERWSZĄ WARSTWĘ krem z filtrem
– jako DRUGĄ WARSTWĘ nałóż odstraszacz komarów / kleszczy.


Do tej pory dostępne były preparaty z DEET, ale jak wykazały nowe badania DEET jest silną trucizną i dlatego:

  • nie można używać repelentu z DEET u dzieci poniżej 12 roku życia, a sensowne stężenie powszechnie dotychczas używane jest dozwolone od 18 roku życia
  • nie mogą używać (absolutnie!!!) repelentów opartych o DEET kobiety w ciąży
  • nie można używać DEET na twarz!
  • repelent z DEET można aplikować raz na 24 godziny
  • DEET niszczy odzież, plastiki, buty  – odbarwiając je.

Gdzie kupić?

Moskito Guard to nowa jakość ochrony. Zabezpiecz siebie i bliskich przed komarami i kleszczami! Kupując w naszym sklepie oszczędzisz na wysyłce. Zapraszamy! 🙂


Tu znajdziesz porady co zabrać na wyjazd – praktyczna lista rzeczy do spakowania!


(c) AfrykAnka.pl

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz