Dorota Kozarzewska – podcasty o Afryce

posłuchaj | opowieści

Dorota Kozarzewska, znana jaka Doris lub Mama Busz to przewodniczka, która od ponad 30 lat prowadzi wyprawy safari (więcej na stronie Dorota Kozarzewska Safaris). Od niedawna zaczęła nagrywać podcasty Jak nie zginąć w buszu, w których dzieli się opowieściami z Afryki.

Dorota Kozarzewska: podcasty o Afryce

Z niezliczonych safari zebrała się masa opowieści (strona na FB: facebook.com/jakniezginacwbuszu). Doris podzieliła je na różnorodne serie:

Wytyczyli mi drogę – to opowieści o ludziach, którzy zajmowali się działaniami na rzecz przyrody w Afryce, o badaczach, przyrodnikach, ludziach niezwykłych w każdym calu. Najsłynniejszą historią była zapewne Elsa, lwica z buszu – dzięki Doris poznacie też lepiej jej opiekunków: Joy i Georga Adamsonów.

Instynkt przetrwania – to różnorodne opowieści o zwierzętach. Znajdziecie tu opowieści o gepardzich matkach, Wielkiej Migracji, czy też… morderczej pani puchaczowej!

Człowiek przeciwko naturze – to historie zaskakujące i często zmuszające do refleksji, jak choćby opowieść o lwie Christianie, który z londyńskiej witryny sklepowej trafił w busz.

Zbrodnie w buszu – czyli jak życie i śmierć splatają się ze sobą. To właśnie w tej serii znajdziesz wspaniałe odcinki o życiu Dian Fossey (Dzika kobieta z lasu) i o jej śmierci (Morderstwo we mgle).

We dwie w krzakach – to spotkania z różnorodnymi kobietami, wywiady i opowieści m.in. Jak to jest być weterynarką w buszu albo żyć w odmiennej kulturze. Ja także miałam przyjemność rozmawiać z Doris. O walentynkach w buszu posłuchaj TUTAJ, zaś o malarii TUTAJ.

Polecam wam subskrybcję jej kanału, bo znajdziecie tam niezwykle wartościowe treści i fascynujące historie, których z pewnością nie zapomnicie. Warto też sięgnąć do jej książki Mama Busz. Przygody przewodniczki w afrykańskich rezerwatach przyrody„.

Prowadzenie podcastów Doris można też wspierać na Patronite – patronite.pl/Jakniezginacwbuszu


(c) Anna Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz