Dorota Kozarzewska – podcasty o Afryce

posłuchaj | opowieści

Dorota Kozarzewska, znana jaka Doris lub Mama Busz to przewodniczka, która od ponad 30 lat prowadzi wyprawy safari. Od niedawna zaczęła nagrywać podcasty Jak nie zginąć w buszu, w których dzieli się opowieściami z Afryki.

Dorota Kozarzewska: podcasty o Afryce

Z niezliczonych safari zebrała się masa opowieści (strona na FB: facebook.com/jakniezginacwbuszu). Doris podzieliła je na różnorodne serie:

Wytyczyli mi drogę – to opowieści o ludziach, którzy zajmowali się działaniami na rzecz przyrody w Afryce, o badaczach, przyrodnikach, ludziach niezwykłych w każdym calu. Najsłynniejszą historią była zapewne Elsa, lwica z buszu – dzięki Doris poznacie też lepiej jej opiekunków: Joy i Georga Adamsonów.

Instynkt przetrwania – to różnorodne opowieści o zwierzętach. Znajdziecie tu opowieści o gepardzich matkach, Wielkiej Migracji, czy też… morderczej pani puchaczowej!

Człowiek przeciwko naturze – to historie zaskakujące i często zmuszające do refleksji, jak choćby opowieść o lwie Christianie, który z londyńskiej witryny sklepowej trafił w busz.

Zbrodnie w buszu – czyli jak życie i śmierć splatają się ze sobą. To właśnie w tej serii znajdziesz wspaniałe odcinki o życiu Dian Fossey (Dzika kobieta z lasu) i o jej śmierci (Morderstwo we mgle).

We dwie w krzakach – to spotkania z różnorodnymi kobietami, wywiady i opowieści m.in. Jak to jest być weterynarką w buszu albo żyć w odmiennej kulturze.


(c) Anna Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz