Malaria zabija szybko – Dorota Kozarzewska i AfrykAnka

Jak nie zachorować

Malaria to jedna z najbardziej podstępnych chorób. Objawy mogą być jak przy zwykłej grypie, a zbagatelizowana – jest śmiertelnie niebezpieczna.

Tym razem w cyklu „We dwie w krzakach” opowiadam u Doroty Kozarzewskiej o tym jak malaria mnie prawie zabiła oraz co robić, by wrócić zdrowo z safari.

Podczast o malarii jest do posłuchania na Spotify lub na You Tube.

Malaria jest wywoływana przez pasożyty z rodzaju Plasmodium, które przenoszą się na ludzi poprzez ukąszenia zainfekowanych komarzyc. Spośród pięciu gatunków pasożytów wywołujących malarię u ludzi najbardziej śmiertelny jest Plasmodium falciparum. Pierwsze objawy malarii – gorączka, ból głowy i dreszcze – pojawiają się zwykle 10-15 dni po ukąszeniu zakażonej komarzycy. Nieleczona malaria może prowadzić do ciężkiej choroby i śmierci.

Dorota Kozarzewska Safaris

Więcej opowieści Doroty znajdziecie na YT w jej autorskiej serii podcastów „Jak nie zginąć w buszu”. Warto subskrybować i słuchać, bo dowiecie się wielu fascynujących rzeczy!

Dorota prowadzi też autorskie butikowe biuro podróży: Dorota Kozarzewska Safaris

Podcasty Doroty są bardzo inspirujące.

Podcasty Doroty są bardzo inspirujące.

Zdrowych podróży, zaś przed komarami (i kleszczami) pomoże wam chronić się Moskito Guard (mleczko na ciało, ikarydyna) oraz Moskito Textile (na ubrania, permetryna) – dostaniecie w naszym sklepie NAMIB.pl

Permetryna na ubrania, Moskito Guard na ciało - zestaw doskonałej ochrony!

Permetryna na ubrania, Moskito Guard na ciało – zestaw doskonałej ochrony!


(c) Anna Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz