Festiwal TERRA 2019 w kinie Wisła i afrykańskie pokazy

Już 7 i 8 grudnia 2019 r. czeka nas prawdziwe podróżnicze święto. 19 Festiwal TERRA to slajdy podróżnicze z różnych stron świata, inspirujące opowieści i jak zawsze przepiękne zdjęcia. Najlepiej już dziś zaplanujcie sobie ten grudniowy weekend w kinie i zarezerwujcie sobie bilety!

Zdjęcia na wielkim ekranie kinowym wyglądają świetnie!

Zdjęcia na wielkim ekranie kinowym wyglądają świetnie!

W tym roku jak zwykle wszystkie prezentacje są warte zobaczenia, a dwie zaprowadzą nas do Afryki. Można by powiedzieć, że będzie to spotkanie od A do Z 😀

Festiwal TERRA 2019:

A jak Akashinga! Podczas prezentacji „ZIMBABWE ZA 5 MILIONÓW” Alicja Rapsiewicz opowie też o grupie niezwykłych, odważnych kobiet AKASHINGA, które stoją na straży dzikich zwierząt i nie mają litości dla kłusowników. (sobota, 7 grudnia, godz. 11.00)

Kobiety z Zimbabawe chroniące przyrodę.

Kobiety z Zimbabawe chroniące przyrodę.

Bez strażniczek nawet wielkie koty są bez szans na przetrwanie....

Bez strażniczek nawet wielkie koty są bez szans na przetrwanie….

Z jak Zanzibar! Spodziewajcie się przepięknej opowieści „ZANZIBAR – GDZIE AFRYKA SPOTYKA SIĘ Z ORIENTEM”, podczas której Beata Lewandowska-Kaftan zabierze was na tą niezwykłą wyspę i odkryje jej sekrety (niedziela, 8 grudnia, godz. 13.30)

Festiwal TERRA zabierze was na Zanzibar!

Festiwal TERRA zabierze was na Zanzibar!

Zanzibar jest zjawiskowo barwny i ciekawy!

Zanzibar jest zjawiskowo barwny i ciekawy!

Obie autorki pokazów to niezwykle ciekawe i barwne postaci. Obie z pasją potrafią opowiadać o Afryce, więc czeka nas wspaniałe spotkanie!

Alicja Rapsiewicz spędziła 4 lata w drodze przemieszczając się pieszo, autostopem, rowerem i jachtem poznając kraje Azji i Australię. Ostatnio jej podróżnicze fascynacje powędrowały w stronę południowej części Afryki i pozostały tam na dłużej. Lubi przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców i ich zwyczajom, obserwować i filmować zwierzęta.
Beata Lewandowska-Kaftan jest z wykształcenia geografem, z zawodu wydawcą, z zamiłowania… kobietą w podróży. Ponad 15 lat temu zakochała się w Afryce od pierwszego wejrzenia i wciąż do niej wraca – odwiedza miejsca nowe, wraca do miejsc ulubionych i do przyjaciół. Prowadzi portal „Afryka jest kobietą” (i tak nazywa się jedna z jej książek), jest też autorką książki „Zanzibar. Wyspa skarbów”.
Festiwal TERRA – pełen program znajdziecie TUTAJ.

Terminarz pokazów AfrykAnki znajdziesz TUTAJ.


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz