Festiwal TERRA 2019 w kinie Wisła i afrykańskie pokazy

Już 7 i 8 grudnia 2019 r. czeka nas prawdziwe podróżnicze święto. 19 Festiwal TERRA to slajdy podróżnicze z różnych stron świata, inspirujące opowieści i jak zawsze przepiękne zdjęcia. Najlepiej już dziś zaplanujcie sobie ten grudniowy weekend w kinie i zarezerwujcie sobie bilety!

Zdjęcia na wielkim ekranie kinowym wyglądają świetnie!

Zdjęcia na wielkim ekranie kinowym wyglądają świetnie!

W tym roku jak zwykle wszystkie prezentacje są warte zobaczenia, a dwie zaprowadzą nas do Afryki. Można by powiedzieć, że będzie to spotkanie od A do Z 😀

Festiwal TERRA 2019:

A jak Akashinga! Podczas prezentacji „ZIMBABWE ZA 5 MILIONÓW” Alicja Rapsiewicz opowie też o grupie niezwykłych, odważnych kobiet AKASHINGA, które stoją na straży dzikich zwierząt i nie mają litości dla kłusowników. (sobota, 7 grudnia, godz. 11.00)

Kobiety z Zimbabawe chroniące przyrodę.

Kobiety z Zimbabawe chroniące przyrodę.

Bez strażniczek nawet wielkie koty są bez szans na przetrwanie....

Bez strażniczek nawet wielkie koty są bez szans na przetrwanie….

Z jak Zanzibar! Spodziewajcie się przepięknej opowieści „ZANZIBAR – GDZIE AFRYKA SPOTYKA SIĘ Z ORIENTEM”, podczas której Beata Lewandowska-Kaftan zabierze was na tą niezwykłą wyspę i odkryje jej sekrety (niedziela, 8 grudnia, godz. 13.30)

Festiwal TERRA zabierze was na Zanzibar!

Festiwal TERRA zabierze was na Zanzibar!

Zanzibar jest zjawiskowo barwny i ciekawy!

Zanzibar jest zjawiskowo barwny i ciekawy!

Obie autorki pokazów to niezwykle ciekawe i barwne postaci. Obie z pasją potrafią opowiadać o Afryce, więc czeka nas wspaniałe spotkanie!

Alicja Rapsiewicz spędziła 4 lata w drodze przemieszczając się pieszo, autostopem, rowerem i jachtem poznając kraje Azji i Australię. Ostatnio jej podróżnicze fascynacje powędrowały w stronę południowej części Afryki i pozostały tam na dłużej. Lubi przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców i ich zwyczajom, obserwować i filmować zwierzęta.
Beata Lewandowska-Kaftan jest z wykształcenia geografem, z zawodu wydawcą, z zamiłowania… kobietą w podróży. Ponad 15 lat temu zakochała się w Afryce od pierwszego wejrzenia i wciąż do niej wraca – odwiedza miejsca nowe, wraca do miejsc ulubionych i do przyjaciół. Prowadzi portal „Afryka jest kobietą” (i tak nazywa się jedna z jej książek), jest też autorką książki „Zanzibar. Wyspa skarbów”.
Festiwal TERRA – pełen program znajdziecie TUTAJ.

Terminarz pokazów AfrykAnki znajdziesz TUTAJ.


(c) AfrykAnka.pl

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz