AFRICAN BEATS FESTIVAL 2024

9-11.08.2024 / Kawęczyn k. Warszawy

African Beats Festival to największy w tej części Europy festiwal muzyczno – podróżniczy, prezentujący bogactwo kultury afrykańskiej. Etniczna muzyka, strefa dj-ska, spotkania podróżnicze, kino festivalowe, warsztaty, brzmienie bębnów i wspaniali ludzie! African Beats to festival muzycznych korzeni, a także święto otwartości i tolerancji. Przed nami jeden z najpiękniejszych festivali world music w Europie. Let’s Groove Together! 

African Beats Festival.

African Beats Festival.

African Beats Festival 2024

Na terenie malowniczo położonego Dworku Pod Wiechą w Kawęczynie, 30 km od Warszawy, usłyszymy największe muzyczne gwiazdy afrykańskiego world music oraz afrobeatu. Oprócz koncertów na African Beats weźmiemy udział w licznych warsztatach muzycznych i ruchowych, zanurzymy się w świat afrykańskich filmów w plenerowym kinie festiwalowym, a także usłyszymy zapierające dech w piersiach historie na spotkaniach podróżników. Znajdziemy tu wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujemy smaków wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by zatańczyć w rytm bębnów i posłuchać pustynnych pieśni. African Beats Festival to prawdziwa perełka kulturalna w tej części Europy, której warto doświadczyć. To rodzinny festiwal dla dużych i małych, który łączy ludzi pozytywną energią i etniczną muzyką na najwyższym, światowym poziomie. 

Wielkie święto afrykańskiej muzyki!

Wielkie święto afrykańskiej muzyki!

GDZIE? ?

Tereny Dworku pod Wiechą w Kawęczynie.

To niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Dworek jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Dworek Pod Wiechą został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festival Muzyczny!

Sprawdź na mapie ? https://goo.gl/maps/fNS2R6bawa6bREhdA

? KONCERTY ?

Na naszej scenie głównej posłuchanie największych gwiazd afrykańskiej muzyki etnicznej. Doświadczycie magicznych dźwięków kory, magii saharyjskiego bluesa, czy rytmicznych dźwięków afrykańskich bębnów. Przygotowaliśmy dla was 10 koncertów muzycznych. Artystów ogłosimy niebawem. Line-up będzie aktualizowany na stronie https://africanbeats.pl/line-up/ 

Vieux Farka Toure zagra tu koncert.

Vieux Farka Toure zagra tu koncert.

? STREFA AFROBEAT ?

Najlepsi DJ-e zaserwują wam najnowsze brzmienia afrobeatu. Przed nami całonocne afterparty z DJ’ami zrzeszonymi pod inspicjami Afropolska! Strefa zostanie ulokowana z dala od pola namiotowego, aby zadbać o komfortowy wypoczynek naszych uczestników. 

? SPOTKANIA PODRÓŻNICZE ?

Zapraszamy do strefy Podróżniczej podczas African Beats Festival. Wystąpią podróżnicy, które opowiedzą o swoich podróżach po Czarnym Lądzie. Pokażą zdjęcia, filmy, fragmenty nagrań dźwiękowych. Przygotuj się na niesamowite historie, pełne zwrotów akcji oraz pięknych zdjęć. Masz ciekawą historię, którą chcesz się podzielić? Napisz do nas! 

Let's party!

Let’s party!

? KINO FESTIWALOWE ?

Zapraszamy na afrykańskie kino festiwalowe, gdzie na wielkim ekranie będziecie mogli podziwiać najwybitniejsze produkcje filmowe z tego kontynentu. Odkryjcie bogactwo afrykańskiej kinematografii i doświadczcie niezapomnianych historii, które przeniosą was w egzotyczne światy pełne emocji i inspiracji. Nie przegapcie okazji, by zanurzyć się w kulturze i sztuce filmowej Afryki podczas tego wyjątkowego festiwalu.   

? WARSZTATY BĘBNIARSKIE ?

Zapraszamy na warsztaty gry na bębnach djembe na dwóch poziomach, początkującym i średniozaawansowanym. W trakcie zajęć przyswoisz techniki gry na afrykańskich bębnach djembe. Skupimy się na wypracowaniu techniki gry, nauce tradycyjnych rytmów afrykańskich oraz budowaniu aranżacji. Zadbamy też o elementy solowych improwizacji, a całość urozmaicimy dobrą zabawą.

Poczuj rytm!

Poczuj rytm!

Harmonogram:

 • Piątek 09.08.2024 godz. 18:00 – Warsztaty dla początkujących
 • Sobota 10.08.2024 godz. 13:00 – Warsztaty dla średnio-zaawansowanych
 • Sobota 10.08.2024 godz. 17:00 – Warsztaty dla początkujących
 • Niedziela 11.08.2024 godz. 11:00 – Warsztaty dla średnio-zaawansowanych

Zapisy na: workshops@africanbeats.pl 

? WARSZTATY Z TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO ?

Warsztaty taneczne na African Beats Festival 2024 poprowadzi Anika Kamińska! Pod jej okiem będziemy uczyć się choreografii do jednego z rytmów zachodnioafrykańskich, a przy okazji popracujemy też nad zwinnością, otwarciem ciała i dokładnością ruchu. Zajęcia będą się odbywać do akompaniamentu muzyki na żywo, grać nam będą zaroszeni muzycy na bębnach djembe i dundun, co pozwoli nam na jeszcze lepsze zrozumienie tańczonego rytmu.

Zapisy na warsztaty na maila: workshops@africanbeats.pl

Anika tańczy i uczy fantastycznie - ie przegap tej okazji!

Anika tańczy i uczy fantastycznie – ie przegap tej okazji!

☀ AFRICAN ECSTATIC DANCE ☀

Ecstatic Dance jest praktyką ruchowo – taneczną, w której oddajemy się radosnemu, autentycznemu, spontanicznemu ruchowi. Zapraszasz swoje ciało do poruszania się, odprężenia, rozciągania, zabawy, improwizacji czy swobodnej ekspresji. Budując przez to szczególna relację ze swoim ciałem. Uwalniając swoją dzikość. Praktyka ta wspiera swobodne wyrażanie siebie i swoich emocji

? RYNEK AFRYKAŃSKI ?

Wystawcy z rękodziełem afrykańskim. Afrykańska strefa gastronomiczna, napoje, dobra wszelakie. Kosmetyki, ubrania, biżuteria. Wyjątkowy i niepowtarzalny asortyment zapewni 20 starannie wyselekcjonownaych wystawców, których pełną listę ogłosimy niebawem. Afrykański Market będzie wielką atrakcją naszego Festivalu. 

Zgłoszenia wystawców przyjmujemy na: market@africanbeats.pl 

Uwaga! W tym roku przewidujemy max 20 wystawców. 

?¬タヘ♂ MEDYTACJA & JOGA ?¬タヘ♀

Zajęcia z Jogi i Medytacji w sobotni i niedzielny poranek poprowadzi jedna z organizatorek wydarzenia – Beata Latos z B-less-ed yoga w Bieszczadach. Przestrzeń na spotkanie się w ruchu, który prowadzi oddech. Joga to masaż miłości, który dajesz sam sobie, w efekcie której Twoje ciało jest rozluźnione i błogie, a Twój umysł rześki i spokojny. W praktyce jogi prowadzonej przez Beatę znajdziecie przestrzeń zarówno na podążanie za intuicją, lekkość i delikatność, a także siłę, uziemienie i zdecydowanie. Praktyka jogi będzie zakończona sesją medytacji.

? STREFA OGNIA ?

To strefa, która przez cały czas trwania festiwalu otulać nas będzie relaksująco-terapeutyczną aurą, przy której można nie tylko solidnie odpocząć, ale też wejść głęboko w siebie. W ciągu dnia przy dźwiękach instrumentów o naturalnej częstotliwości można spędzić miło czas z bliskimi, wygodnie się ułożyć w ciszy lub w rozmowie nadal korzystając z bogactwa całego festiwalu gdyż strefa ułożona jest w centrum African Beats. Natomiast magia tego miejsca będzie najbadziej widoczna wieczorami, kiedy blask ognia łączyć będzie nas w kręgu, przy którym każdy odnajdzie swoją przestrzeń kreacji by odkryć wewnętrzne bogactwo. Towarzyszyć nam będą doświadczeni muzycy i wokaliści, którzy swoimi zdolnościami wprowadzą nas w świat dźwięku, w którym możemy pozostać przez cały czas trwania festiwalu African Beats.

Płomienna impreza!

Płomienna impreza!

? STREFA DLA DZIECI ?

Na African Beats Festival zapraszamy całymi rodzinami. Przygotujemy specjalną strefę dla dzieci, w której instruktorzy przeprowadzą animacje, gry i zabawy ruchowe. W programie m.in. warsztaty bębniarskie dla najmłodszych oraz warsztaty bajkowo – teatralne. 

STREFA SPORTOWA

Dla naszych festiwalowiczów przygotowalismy strefę sportową, na której będziemy mogli grać w piłke nożną, siatkówkę oraz ping-ponga. Planujemy również zorganizować mini turniej piłkarski, który odbędzie się w sobotni poranek i potrwa, aż do popołudnia. 

⛺ POLE NAMIOTOWE ⛺

Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów oraz wjazd kamperów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną w strefę sanitarną, prysznice oraz ochronę. Na pole namiotowe można wjeżdżać samochodami i kamperami. Miejsce dla jednego namiotu lub kampera na polu to dodatkowy koszt 45 PLN. 

? BILETY ?

? www.interticket.pl/africanbeats

?KARNET 3-DNIOWY” 09-11.08.2024 ?

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 3 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 15:00. 

Karnet na 3 dni.

Karnet na 3 dni.

Cena:

 • Early Birds Pierwszy Dzień Sprzedaży 05.04.2024 r. – 360 PLN
 • 1 pula do 01.05.2024 r. – 385 PLN
 • 2 pula do 01.06.2024 r. – 410 PLN
 • 3 pula do 01.07.2024 r. – 430 PLN
 • 4 pula do 10.08.2024 r. – 445 PLN

✅ Pole Namiotowe 2-dniowe – 45 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia – FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia – 250 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie – 250 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu

? BILET „PIĄTEK” 09.08.2024 ?

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek 09.08.2024 od godziny 15:00. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na PIĄTEK, a także skorzystać z pola namiotowego w nocy z piątku na sobotę (bilet na pole namiotowe płatny jest oddzielnie). Bilet upoważnia do pozostania na Festivalu do godziny 12:00 w Sobotę. 

Bilet na 1 dzień.

Bilet na 1 dzień.

Cena:

 • Early Birds Pierwszy Dzień Sprzedaży 05.04.2024 r. – 220 PLN
 • 1 pula do 01.05.2024 r. – 250 PLN
 • 2 pula do 01.06.2024 r. – 270 PLN
 • 3 pula do 01.07.2024 r. – 290 PLN
 • 4 pula do 10.08.2024 r. – 300 PLN

✅ Pole Namiotowe 1-dniowe – 45 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia – FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia – 200 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie – 200 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu

? BILET „SOBOTA – NIEDZIELA” 10-11.08.2024 ?

To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w sobotę o dowolnej godzinie i pozostanie na terenie Festiwalu do samego końca, do niedzieli do godziny 15:00. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na Sobotę i Niedzielę, a także skorzystać z pola namiotowego (bilet na pole namiotowe płatny jest oddzielnie). 

Cena:

 • Early Birds Pierwszy Dzień Sprzedaży 05.04.2024 r. – 270 PLN
 • 1 pula do 01.05.2024 r. – 290 PLN
 • 2 pula do 01.06.2024 r. – 310 PLN
 • 3 pula do 01.07.2024 r. – 330 PLN
 • 4 pula do 10.08.2024 r. – 350 PLN

✅ Pole Namiotowe 1-dniowe – 45 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia – FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia – 220 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie – 220 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu

Wydarznie na facebooku: www.facebook.com/events/3116616141801599 

MORE INFO ? https://www.africanbeats.pl

Organiatorem wydarzenia jest Agencja Perspektywy.

www.agencjaperspektywy.pl

? KONTAKT ?

Ogólny ? africanbeatsfestival@gmail.com

Ogolny ? biuro@africanbeats.pl

Wystawcy ? market@africanbeats.pl

Warsztaty ? workshops@africanbeats.pl 

Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

Facebook African Beats: www.facebook.com/africanbeatsmusic 

Instagram African Beats: www.instagram.com/africanbeatsfestival 

Zajrzyj do wpisu o młodzieżowym zespole Ndolovuz RPA, płycie Graceland i pieśni Siyahamba.


(c) Anka Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz