"Zagadkowa niedziela" - jesteśmy gotowe do opowieści!

„Zagadkowa Niedziela” – AfrykAnka i Kasia Stoparczyk

posłuchaj | radio

Ledwie wróciłam z Afryki Zachodniej, a już trzy dni później byłam gościem w radio 🙂 „Zagadkowa niedziela” to audycja prowadzona przez Kasię Stoparczyk, która od lat fascynuje nie tylko dzieci!

Trzeba przyznać, że Kasia ma fenomenalne wyczucie do najmłodszych słuchaczy. Prowadzone przez nią „Dzieci wiedzą lepiej” to mistrzostwo świata, a słuchając „Myślidziecka 3/5/7” nie sposób się nie uśmiechnąć. Swego czasu napisała też książkę (na podstawie wywiadów z przedszkolakami!) „Politycy w piaskownicy” – powinni tego posłuchać wszyscy nasi politycy oraz ich zacietrzewieni wyborcy. Moje ulubione powiedzenie z tej książki: „Pierwsza dama nie zawsze jest pierwsza, bo jak się spóźni to jest druga!” 😀

Zagadkowa niedziela

Wracając do ostatniej audycji: w studio towarzyszyły nam trzy inspirujące i ciekawe świata młode damy! Działo się, zwłaszcza jak wyjęłam przywiezione z Afryki skarby 😀

"Zagadkowa niedziela" - dream team tej audycji :)

„Zagadkowa niedziela” – dream team tej audycji 🙂

Opowiadałam o mojej pierwszej podróży do Nigerii (gdy miałam 7 lat!), szkole Buszmenów na dalekiej pustyni Kalahari i lesie deszczowym na równiku. O różnorodnych symbolach tkanin kente, znakach adinkra z królestwa Aszanti i przepięknych koralikach ze szklanego recyclingu, tworzonych przez artystów z ludu Krobo w Ghanie.

Były też zamki z Togo i afrykańska Wenecja w Beninie (tam do audycji musiałabym dopłynąć łodzią!).  Dodałam też moje nowe odkrycie: jam na fufu (z sosem – smaczne!) oraz moją wielką miłość – baobaby!

Afryka jest pełna NIESAMOWITYCH miejsc i opowieści! Całej audycji możesz posłuchać klikając na ten LINK (plik audio wyświetli się po lewej stronie) lub na zdjęcie poniżej. Miłego słuchania!

A tu jest link do nowego świetnego projektu Kasi Stoparczyk „Dajcie nam głos” – kliknij i posłuchaj:

Kliknij i posłuchaj


(c) AfrykAnka.pl | Anka Olej-Kobus

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz