TED – 3 inspirujące wykłady o ptakach

Niedawno zebrałam dla was wykłady TED, gdzie mogliście poznać metody rozwiązywania konfliktów między ludźmi a zwierzętami, dziś pora na wpis z opowieściami o ptakach. Zwłaszcza, że im lepiej je poznaję – tym bardziej mnie fascynują!

Struś, perlica, flaming czy pelikan to tylko niektóre z ptaków, którym poświęciłam wpisy, a w kolejce czeka tyle innych!

"Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari" kliknij i kup z autografem.

„Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” kliknij i kup z autografem.

Washington Wachira. Z miłości do ptaków

Od wspaniałej perlicy czubatej, przez cudzołożnego długoszpona afrykańskiego, po sępy, które potrafią zjeść do czysta padlinę zebry w 30 minut, Washington Wachira chce, abyśmy wszyscy poznali wspaniałe gatunki ptaków, które dzielą z nami tę planetę. Jeśli nie jesteś jeszcze fanem pierzastych stworzeń ani nie martwisz się o ich ochronę – zmienisz swe podejście po obejrzeniu tej pasjonującej przemowy. Doskonałym uzupełnieniem tego wykładu jest książka Thora Hansona „Pióra„.

Lauren Pharr. Jak sępy mogą pomóc w rozwiązywaniu przestępstw

Czy ptak, symbolizujący śmierć, może pomóc żywym złapać przestępców? W tym ciekawym wykładzie antropolog sądowy Lauren Pharr pokazuje nam, jak sępy wpływają na miejsca zbrodni – i jak mogą zapewnić pomoc detektywom badającym morderstwa.

Kees Moeliker. Jak martwa kaczka zmieniła moje życie

Pewnego popołudnia Kees Moeliker dostał okazję do przeprowadzenia badań, których niewielu ornitologów by sobie życzyło. Lecąca kaczka uderzyła w jego szklany budynek biurowy, zginęła, a potem… to, co stało się później, zmieniło jego życie.

Zajrzyj do wpisu: TED – 3 inspirujące wykłady o Afryce. Więcej wykładów TED lub kliknij na zdjęcie poniżej. A jeśli znalazłaś ciekawy wykład – podziel się w komentarzu linkiem do niego!

TED to inspirujące wykłady ludzi z całego świata.

TED to inspirujące wykłady ludzi z całego świata.


(c) Anna Olej-Kobus | AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz