„30 miejsc w Afryce” – mój artykuł w NG Traveler

W 2020 roku NG Traveler wydał „30 miejsc w Afryce”. Jest to wybór najlepszych tekstów opublikowanych w poprzednich latach w Travelerze. Jeśli jesteście wiernymi prenumeratorami magazynu od wielu lat to pewnie te teksty czytaliście. Jednak w tym wydaniu dostajecie inspirujący zbiór opowieści, które łączy Afryka.

30 miejsc w Afryce - spis treści

30 miejsc w Afryce – spis treści

Znajdziecie zarówno znane kraje (Egipt i RPA po których oprowadza m. in. red. naczelna magazynu Agnieszka Franus, o Aleksandrii pisze mieszkający tu przez lata Piotr Ibrahim Kalwas), jak i bardzo rzadko trafiające na łamy pism (Angola – Iza Klementowska, Benin – Przemysław Kozłowski).

Nasz tekst o Namibii jaki tu znajdziecie powstał po pierwszej wyprawie i do dziś jest aktualny. Jedyne co się zmieniło, to że do wioski kulturowej ludu San zaczęło przyjeżdżać znacznie więcej turystów (wtedy byliśmy jednymi z pierwszych), choć COVID zmienił to. W 2019 r. kraj odwiedziło 1,6 mln turystów, w 2020 r. przyjechało ich kilkuset… (aktualne info o kraju sprawdź na TravelNamibia.pl)

Nasza Namibia jest jednym z 30 miejsc wartych zobaczenia w Afryce!

Nasza Namibia jest jednym z 30 miejsc wartych zobaczenia w Afryce!

Na szczęście Namibia już się otworzyła znowu na turystykę, jeśli zatem kraj ten jest na waszej „bucket list” to właśnie jest najlepszy czas, by planować tu podróż. Ja będę pilotować na pewno wyjazd w styczniu z TORRE (kalendarz moich wyjazdów jest TUTAJ), jeśli myślicie o samodzielnej podróży możecie wszystko zorganizować przez Bocian Safaris lub Tomka Fidytka z Henties Bay.

W zbiorze są teksty wielu znanych podróżników. Piotr Trybalski opisuje muzykę w Senegalu, Monika Witkowska zabiera nas do mało znanego parku Nakuru w Kenii, w śniegi Ruwenzori oraz do Etiopii, Magda i Sergiusz Pinkwartowie dzielą się opowieściami z Gamibii (a kraj znają doskonale, bo napisali po nim przewodnik „Gambia. Kraina uśmiechu”!).

Kenia - dla wielu kwintesencja Afryki, ale to tylko jedno z 30 miejsc opisanych w magazynie.

Kenia – dla wielu kwintesencja Afryki, ale to tylko jedno z 30 miejsc opisanych w magazynie.

Szymon Hołownia oprowadzi was po Zambii (gdzie napisał, że po dwóch safari ma dość oglądania zwierząt na 150 lat :), zaś Tomek Michniewicz zdradzi sekrety jak zorganizować safari i rejs w Botswanie (to nie jest kraj dla słabych ludzi!).

Anna Jaklewicz (zwana Indianą Jones w spódnicy) opisuje Sudan, gdzie pracowała na wykopaliskach archeologicznych, zaś Marek Tomalik na chwilę porzuca ukochaną Australię by zabrać nas do Algierii. Kto chciałby poczuć adrenalinę powinien zacząć już planować rafting na Zambezi – Tomek Gola tak opisał tą przygodę, że postanowiłam pójść w jego ślady!

Rafting na Zambezi! O yes!

Rafting na Zambezi! O yes!

Oczywiście w zbiorze nie mogło zabraknąć safari w Kenii i Tanzanii (teksty Anny Kwiatkowskiej i Macieja Wesołowskiego). Maciej Wesołowski zaprowadzi nas też na szczyt Kilimandżaro i do urokliwego Zanzibaru, a bliskie spotkanie z gorylami w Ugandzie opisali Aleksandra i Jacek Pawliccy. Po tekście Marzeny Filipczak dodałam Malawi do listy „must see”, z przyjemnością też odnalazłam znajome miejsca z Tunezji w tekście Izy Klementowskiej.

I jeszcze kilka tekstów czeka tu na odkrycie (30 miejsc to naprawdę sporo do opisania!), ale przecież nie mogę wam streścić całego magazynu 😉 Odkryjcie sami magię Afryki i… zaplanujcie tu podróż. W roku 2021 w wielu miejscach będziecie naprawdę sami i poczujecie się jak pierwsi podróżnicy!

Kliknij i kup od autorki!

Kliknij i kup od autorki!

Afryka urzeka. Często na zawsze :D

Afryka urzeka. Często na zawsze 😀

Wszystkie zdjęcia w tym magazynie pochodzą z banków zdjęć. Trochę szkoda, bo na pewno autorzy mieli swoje fotografie z opisywanych krajów, ale taki jest dyktat współczesnego kontentu…


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz