Boże Narodzenie – życzenia na święta

Dawno, dawno temu, gdy pracowałam w agencji reklamowej przyszło nietypowe zlecenie. Napisać życzenia, które klient by wysłał do swoich kontrahentów.

Klient znany był z podróżniczych pasji, pani wysyłająca wytyczne poprosiła, by było to coś osobistego, oryginalnego, najlepiej nawiązującego do jakich tradycji na świecie. Słowem pikuś, zadanie banalne, oczywiście na jutro damy radę! Może pani spać spokojnie, przygotujemy coś naprawdę ekstra.

Jak już odłożyłam słuchawkę pomyślałam, że to wcale takie proste nie jest, bo życzenia świąteczne to prawdziwie karkołomne wyzwanie. No dobra, w kubku kawa jako inspiracja, przede mną pusta kartka, nie ma co się migać, robota czeka. Szczęśliwie to wyzwanie podejmowałam z moim przyjacielem, który pół świata zjechał i też umiał pisać. Zatem siedzimy, wymyślamy, notujemy, skreślamy. Jak to zwykle przy tej robocie.

W końcu przygotowaliśmy trzy wersje. Jedna była bardzo klasyczna w stylu: Świąt pełnych radości i Nowego Roku inspirującego do działania. Druga nieco bardziej osobiście zapewniała, że każdy czas w życiu jest dobry na zmiany, zatem niech ten Nowy Rok doda skrzydeł marzeniom. Czy jakoś tak to było. Z trzeciej wersji byliśmy naprawdę dumni.

Nawiązaliśmy bowiem do Masajów i ich kultury, w której największym skarbem jest stado krów. Im więcej – tym większy prestiż i radość w sercu właściciela. Zatem chociaż najważniejsze rzeczy w życiu nie są rzeczami, (i pewnie nie marzysz o stadzie krów), to życzę Ci odnalezienia tego, co daje prawdziwe szczęście. Nie tylko na Święta.

Bardzo z siebie zadowoleni wysłaliśmy propozycje do klienta. W odpowiedzi dostaliśmy zapewnienie, że firma docenia naszą inwencję, tu są dane do faktury, bardzo dziękujemy, miłego dnia. Jakież było nasze zdumienie, gdy miesiąc później przyszła kartka z życzeniami. W sumie nie wiem, czemu trafiliśmy na listę mailingową tego klienta, ale dzięki temu mogłam się przekonać, którą propozycję wybrał. W środku narysowano Ziemię zawieszoną na choince, a pod spodem był napis:

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Cóż… Naprawdę mogli zaoszczędzić i nie zamawiać napisania życzeń przez nas… 😉

A czego ja mogę wam życzyć? Im jestem starsza, tym bardziej upewniam się, że najważniejsze rzeczy w życiu nie są rzeczami. Tym, o co warto zabiegać i co naprawdę warto gromadzić jest miłość, mądrość i dobro. I tego właśnie wam życzę oraz byście zawsze mieli przy sobie kogoś, kto będzie was wspierać i uskrzydlać do realizacji marzeń. Tych większych i tych całkiem malutkich.

Pięknego czasu i jak najwięcej chwil, wartych wspomnień! A tu przeczytasz mój wpis o moich świętach z dzieciństwa i życzeniach z 2019 roku.

I najlepsze życzenia od afrykańskich aniołów z koralików!

I najlepsze życzenia od afrykańskich aniołów z koralików!

A gdybyście jechali do Namibii – tu są podpowiedzi praktycznych prezentów (nie tylko na święta!) 😀


(c) AfrykAnka.pl

Podoba Ci się ten wpis?
Będzie mi miło jeżeli postawisz mi kawę. Serdecznie dziękuję!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje...

Zostaw komentarz